Hotel Les Terres
NY!
Det finns ännu ingen recension.
| Högsta punkt: | 2 640 m |
| Lägsta punkt: | 1 710 m |
| Höjd skidort: | 1 531 m |
| Liftar totalt: | 66 |
| Kabinbanor: | 6 |
| Sittliftar: | 28 |
| Släpliftar: | 32 |
| Pister totalt: | 215 km |
|
Pister:
|
100 km |
|
Pister:
|
82 km |
|
Pister:
|
33 km |
Hotel Les Terres ***
Snabböversikt
Läge
Trevligt inredda och 3-stjärniga Hotel Les Terres ligger ca 3 km från Canillos centrum. Till närmsta lift Telecabina de Canillo är det ca 3,1 km.Bekvämligheter
Boendet förfogar över reception, hiss, kostnadsfritt Wi-Fi, centralsafe, frukostrum, café, bar, restaurang, lekrum för barn, TV-rum och skidrum. Kostnadsfria parkeringsplatser finns till förfogande i mån av plats.Vid önskemål kan på plats massage bokas (mot avgift).
Måltider
I resepriset ingår frukostbuffé.Rum
Vid önskemål på plats (mot avgift)
- Massage
För alla kostnader som ska betalas på plats gäller de angivna priserna per 2025-06-01.
Husdjur
- Husdjur ej välkomna
Viktig information
- För barn på upp t.o.m. 5 år erhålls ingen liftkortsvoucher. För barn i denna ålderskategori behövs ett giltigt barnliftkort som kan köpas i liftkassan på plats.
- För seniorer från 65 år erhålls ingen liftkortsvoucher. Seniorer i åldrarna 65–74 år kan köpa ett liftkort på plats i liftkassan, seniorer från 75 år erhåller ett kostnadsritt liftkort på plats i liftkassan.
Ankomst/karta
- Tåg: L'Hospitalet Près l'Andorre (ca. 23 km), La Tour de Carol (ca. 40 km)
- Flyg: Toulouse (ca. 180 km), Gerona (ca. 201 km), Barcelona (ca. 208 km)




