Hotel Baita Fanti Ski&Bike
NY!
Det finns ännu ingen recension.
| Högsta punkt: | 3 017 m |
| Lägsta punkt: | 1 200 m |
| Höjd skidort: | 1 225 m |
| Liftar totalt: | 9 |
| Kabinbanor: | 2 |
| Sittliftar: | 4 |
| Släpliftar: | 3 |
| Pister totalt: | 50 km |
|
Pister:
|
16 km |
|
Pister:
|
22 km |
|
Pister:
|
12 km |
Hotel Baita Fanti Ski&Bike ***+
Snabböversikt
Läge
Gemytliga 3-stjärniga superior hotell Baita Fanti Ski ligger ca 800 m från Bormio centrum. En skidbusshållplats finns direkt vid huset och bussen tar dig snabbt till skidområdet Bormio som ligger 2 km bort.Bekvämligheter
Till husets allmänna bekvämligheter hör en reception, Wi-Fi, restaurang, bar, skidrum och parkeringsplatser (i mån av tillgång). Allmänna parkeringsplatser finns i omedelbar närhet.I Family Bob och Larix Parken erhåller du 10 % rabatt (mer information på plats, ändringar och begränsningar mot förbehåll).
Måltider
I resepriset ingår frukostbuffé. En speciell nyårsmiddag kan bokas på plats.Rum
Kostnader på plats
- Kurtaxa: ca 2,00 € Per person/natt
- Bansäng (på förfrågan, vid bokningar av spädbarn obligatorisk): 10 € per dag
- Keycard: 5 €
Vid önskemål på plats (mot avgift)
- Nyårsmiddag (på begäran och efter förhandsbokning): 90 € per person.
För alla kostnader som ska betalas på plats gäller de angivna priserna per 2025-06-01.
Husdjur
- Husdjur ej välkomna
Viktig information
- Vid bokning av flerbäddsrum eller rum med extrasängar ges endast tillgång till samma antal sängar som antalet resenärer. Vid underbeläggning ges ej tillgång till rummets ytterligare sängar.
Ankomst/karta
- Tåg: Tirano (ca. 40 km)
- Flyg: Bergamo (ca. 165 km), Innsbruck (ca. 195 km), Verona (235 km)




