Garni Letizia
NY!
Det finns ännu ingen recension.
| Högsta punkt: | 2 485 m |
| Lägsta punkt: | 1 320 m |
| Höjd skidort: | 1 448 m |
| Liftar totalt: | 34 |
| Kabinbanor: | 12 |
| Sittliftar: | 16 |
| Släpliftar: | 6 |
| Pister totalt: | 55 km |
|
Pister:
|
7 km |
|
Pister:
|
41 km |
|
Pister:
|
7 km |
Garni Letizia °°.
Snabböversikt
Läge
Det välskötta Garni Letizia har lugnt läge i Campitello. Byns centrum ligger ca 200 m bort. Col Rodellas gondolbana ligger 600 meter bort och skidbussen stannar 100 meter från boendet.Bekvämligheter
Till husets allmänna bekvämligheter hör reception, Wi-Fi, hiss, bar, frukostrum, tv-rum och ett uppvärmt skidrum. Parkeringsplatser och ett parkeringsgarage kan användas gratis i mån av plats.Måltider
I resepriset ingår en italiensk frukostbuffé.Rum
Kostnader på plats
- Kurtaxa: ca 1,50 € Per person/natt
- Keycard: 5 €
Vid önskemål på plats (mot avgift)
- Barnsäng (på förfrågan): 15 € per natt
Husdjur
- Husdjur ej välkomna
För alla kostnader som ska betalas på plats gäller de angivna priserna per 2025-06-01.
Viktig information
- För barn upp till 7 år (ålder vid avresan) erhålls ingen liftkortsvoucher. För varje köpt vuxenliftkort erhåller ett medresande barn i denna ålderskategori ett frikort för användande av liftarna (legitimationskrav). Om det är fler barn än vuxna på bokningen måste barnliftkort köpas på plats. Mer information fås vid liftkortskassan.
- Vid bokning av flerbäddsrum eller rum med extrasängar ges endast tillgång till samma antal sängar som antalet resenärer. Vid underbeläggning ges ej tillgång till rummets ytterligare sängar.
Resa Campitello
- Tåg: Bolzano (ca 50 km), Auer (ca 65 km), Trento (ca 100 km)
- Flyg: Innsbruck (ca 145 km), Venedig (ca 175 km), Verona (ca 195 km)
- Öppna ruttplaneraren i Google Maps




