Hafjell
NY!
Det finns ännu ingen recension.
| Högsta punkt: | 1 030 m |
| Lägsta punkt: | 199 m |
| Höjd skidort: | 199 m |
| Liftar totalt: | 16 |
| Kabinbanor: | 1 |
| Sittliftar: | 3 |
| Släpliftar: | 12 |
| Pister totalt: | 38 km |
|
Pister:
|
23 km |
|
Pister:
|
11 km |
|
Pister:
|
4 km |
Väder & Snödjup Hafjell
| Snödjup, dal: 60 cm | Antal skidliftar öppna: 17 / 18 |
| Snödjup, fjäll: 80 cm | Pister öppna (i km): 45 / 50 |
| Senaste snöfall: 2026-03-29 | Rodelbana öppen: n/a |
| Snöns kvalitet: Konstsnö | Snowpark öppen: Ja |
| Vintervandringsleder: n/a | Dalnedfart öppen: Ja |
Snödjup
Klimat
- Soltimmar (Ø)
- Snöfall (cm)
- Snödagar
| 2025 | 2026 | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Apr | Maj | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | Jan | Feb | Mar |
| / | / | / | / | / | / | / | / | / | / | / | / |
| / | / | / | / | / | / | / | / | / | / | / | / |
| / | / | / | / | / | / | / | / | / | / | / | / |
Källa, väderuppgifter: © GeoSphere Austria
Källa, snödjup: Skiresort




