Trysil
NY!
Det finns ännu ingen recension.
| Högsta punkt: | 1 100 m |
| Lägsta punkt: | 415 m |
| Höjd skidort: | 360 m |
| Liftar totalt: | 32 |
| Kabinbanor: | 0 |
| Sittliftar: | 6 |
| Släpliftar: | 26 |
| Pister totalt: | 70 km |
|
Pister:
|
46 km |
|
Pister:
|
18 km |
|
Pister:
|
6 km |
Väder & Snödjup Trysil
| Snödjup, dal: 62 cm | Antal skidliftar öppna: 39 / 41 |
| Snödjup, fjäll: 81 cm | Pister öppna (i km): 75 / 78 |
| Senaste snöfall: 2026-03-30 | Rodelbana öppen: n/a |
| Snöns kvalitet: Konstsnö | Snowpark öppen: Ja |
| Vintervandringsleder: n/a | Dalnedfart öppen: Ja |
Snödjup
Klimat
- Soltimmar (Ø)
- Snöfall (cm)
- Snödagar
| 2025 | 2026 | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Apr | Maj | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | Jan | Feb | Mar |
| / | / | / | / | / | / | / | / | / | / | / | / |
| / | / | / | / | / | / | / | / | / | / | / | / |
| / | / | / | / | / | / | / | / | / | / | / | / |
Källa, väderuppgifter: © GeoSphere Austria
Källa, snödjup: Skiresort




