Ferienwohnung Luise
NY!
Det finns ännu ingen recension.
| Högsta punkt: | 2 060 m |
| Lägsta punkt: | 820 m |
| Höjd skidort: | 800 m |
| Liftar totalt: | 8 |
| Kabinbanor: | 2 |
| Sittliftar: | 2 |
| Släpliftar: | 4 |
| Pister totalt: | 40 km |
|
Pister:
|
13 km |
|
Pister:
|
18 km |
|
Pister:
|
9 km |
Ferienwohnung Luise
Snabböversikt
Läge och inredning
LägeDet gemytliga boendet Ferienwohnung Luise ligger bara ca 50 m från centrala Au. Bergbanan "Gondelbahn Diedamskopf", som ger tillgång till skidområdet, är belägen ca 2,5 km bort. Närmsta livsmedelsaffärer ligger ca 250 m bort, caféer och restauranger nås inom ca 450 m.Bekvämligheter
Bekvämligheterna på detta komfortabla boende omfattar Wi-Fi. Vintersportutrustning kan lagras i en skidkällare. På plats finns det parkeringsplatser, ett garage och en laddstation för elbilar (mot avgift) - i mån av tillgång.Barn
Barnstolar och spjälsängar ingår i priset (på begäran/i mån av tillgång).Måltider
Utan måltider.Rum
Kostnader på plats
- Turistskatt (per person och natt: från 14 år ca. 2,50 €)
Vid önskemål på plats (mot avgift)
- Laddstation för elbilar (se information på plats)
Husdjur
- Husdjur är inte välkomna
- Mer information om hur man bäst går tillväga finns här.
För alla kostnader som ska betalas på plats gäller de angivna priserna per 2025-06-01.
Viktig information
- Boendet är inte rullstolsanpassat.
Resa Au
- Tåg: Dornbirn (ca. 35 km), Bludenz (ca. 40 km)
- Flyg: Zürich (ca. 125 km), Innsbruck (ca. 145 km), München (ca. 240 km)
- Öppna ruttplaneraren i Google Maps




