Ferienhaus an der Familienabfahrt
NY!
Det finns ännu ingen recension.
| Högsta punkt: | 1 869 m |
| Lägsta punkt: | 620 m |
| Höjd skidort: | 794 m |
| Liftar totalt: | 70 |
| Kabinbanor: | 17 |
| Sittliftar: | 32 |
| Släpliftar: | 21 |
| Pister totalt: | 275 km |
|
Pister:
|
115 km |
|
Pister:
|
121 km |
|
Pister:
|
39 km |
Ferienhaus an der Familienabfahrt °°°
Snabböversikt
Läge
Denna gemytliga semesterbostad i familjevänlig terräng ligger cirka 1,5 km från Brixen im Thale centrum. Skidområdet SkiWelt Wilder Kaiser - Brixenthal, via bergsbanan Hochbrixen eller SkiWeltbahn, ligger ca 2,1 km bort. En hållplats för skidbussar ligger 850 meter bort till fots. När snöförhållandena är bra är det möjligt att åka skidor ner till huset. De närmaste shoppingmöjligheterna nås efter ca 1,2 km.Bekvämligheter
Till husets allmänna bekvämligheter hör Wi-Fi och skidrum med pjäxtork. Kostnadsfria parkeringsplatser finns i mån av tillgång.Måltider
Utan måltider.Rum
Kostnader på plats
- Kurtaxa: ca 3,50 € Per person/natt
- Keycard: 2 €
För alla kostnader som ska betalas på plats gäller de angivna priserna per 2025-06-01.
Husdjur
- Husdjur ej välkomna
Ankomst/karta
- Tåg: Brixen im Thalne (i orten), Kirchberg in Tirol (ca. 5 km), Wörgl (ca. 20 km), Kufstein (ca. 40 km)
- Flyg: Salzburg (ca. 85 km), Innsbruck (ca. 85 km), München (ca. 165 km)




