Apartments Kolmblick
NY!
Det finns ännu ingen recension.
| Högsta punkt: | 2 500 m |
| Lägsta punkt: | 580 m |
| Höjd skidort: | 1 247 m |
| Liftar totalt: | 49 |
| Kabinbanor: | 15 |
| Sittliftar: | 19 |
| Släpliftar: | 15 |
| Pister totalt: | 150 km |
|
Pister:
|
50 km |
|
Pister:
|
88 km |
|
Pister:
|
12 km |
| Opistade nedfarter: | 3 km |
Apartments Kolmblick °°°.
Snabböversikt
Läge
Familjevänliga lägenheterna Kolmblick ligger ca 600 m från Gerlos centrum och närmaste inköpsmöjligheterna. Insteget till skidområdet nås efter ca 1,2 km. En skidbusshållplats ligger ca 150 m bort.Bekvämligheter
Till husets bekvämligheter hör en reception, bastu, skid- och pjäxrum och parkeringsplatser (i mån av tillgång).Måltider
Utan måltider.Rum
Kostnader på plats
- Kurtaxa: ca 2,60 € Per person/natt
- Deposition: 300 € per lägenhet
- Keycard: 2 €
Husdjur
- Husdjur välkomna (ca. 10 €per djur/natt, utan foder)
- Mer information om hur man bäst går tillväga finns här.
För alla kostnader som ska betalas på plats gäller de angivna priserna per 2025-06-01.
Resinformation
- Öppna ruttplaneraren i Google Maps
Resa Gerlos
- Tåg: Zell am Ziller (ca 20 km), Jenbach (ca 45 km)
- Flyg: Innsbruck (ca 85 km), Salzburg (ca 160 km), München (ca 195 km)




