Penthouse Feeling MaBea
NY!
Det finns ännu ingen recension.
| Högsta punkt: | 1 804 m |
| Lägsta punkt: | 897 m |
| Höjd skidort: | 868 m |
| Liftar totalt: | 4 |
| Kabinbanor: | 2 |
| Sittliftar: | 1 |
| Släpliftar: | 1 |
| Pister totalt: | 16 km |
|
Pister:
|
7 km |
|
Pister:
|
9 km |
| Opistade nedfarter: | 1 km |
Penthouse Feeling MaBea °°°°
Snabböversikt
Läge
Komfortabla boendet Penthouse Feeling MaBea ligger ca 600 m från Götzens centrum och ca 100 m från skidbusshållplatsen. Nockspitzbergbanan ligger ca 750 m bort och bjuder på ett bekväm insteg till skidområdet Mutteralmpark. Skidområdet Axamer Lizum och längdskidspåret nås efter ca 11 km och Stubaier glaciären ligger ca 45 km bort. Inköpsmöjligheter nås efter ca 800 m. Rodelfans kommer tycker om nedfarten vid Mutteralmbanan (ca 6 km).Bekvämligheter
Till husets allmänna bekvämligheter hör Wi-Fi och en skidkällare. Kostnadsfria parkeringsplatser finns vid huset i mån av tillgång.Måltider
Utan måltider.Rum
Kostnader på plats
- Kurtaxa: ca 2,00 € Per person/natt
- Keycard: 4 €
Vid önskemål på plats (mot avgift)
- Kapslar för kaffemaskinen
För alla kostnader som ska betalas på plats gäller de angivna priserna per 2025-06-01.
Husdjur
- Husdjur ej välkomna
Viktig information
- För barn upp till 5 år utfärdas ingen liftkortvoucher. De åker gratis i sällskap av en vuxen. Barn som använder liftarna själv (t.ex. i skidlektioner) måste köpa ett liftkort på plats. Mer information erhålls i liftkassan.
Ankomst/karta
- Tåg: Innsbruck (ca. 8 km)
- Flyg: Innsbruck (ca. 10 km), München (ca. 170 km), Salzburg (ca. 190 km)




