Bauernhof Appartement Treichlbauer
8 Antal omdömen:
87 % Rekommendationsnivå:
| Högsta punkt: | 1 869 m |
| Lägsta punkt: | 620 m |
| Höjd skidort: | 820 m |
| Liftar totalt: | 70 |
| Kabinbanor: | 17 |
| Sittliftar: | 32 |
| Släpliftar: | 21 |
| Pister totalt: | 275 km |
|
Pister:
|
115 km |
|
Pister:
|
121 km |
|
Pister:
|
39 km |
Bauernhof Appartement Treichlbauer °°
Snabböversikt
Läge
Det mysiga boende Bauernhof Appartement Treichlbauer ligger centralt i Oberdörfl, ca 800 m från Kelchsau centrum. Liften Salvenbahn, med insteget till SkiWelt Wilder Kaiser - Brixenthal, nås efter ca 7 km. En skidbusshållplats finns ca 50 m bort. Ett längdskidspår går förbi huset.Bekvämligheter
Till boendets allmänna bekvämligheter hör Wi-Fi, skidkällare och parkeringsplats (i mån av tillgång). En restaurang finns mittemot huset.Dessutom kommer du att få Hohe Salve gästkort på plats, som är expert på olika rabatter och gratis användning av kollektivtrafik (med förbehåll för ändringar, se information på plats)
Måltider
Utan måltider.Rum
Kostnader på plats
- Keycard: 2,- €
För alla kostnader som ska betalas på plats gäller de angivna priserna per 2025-06-01.
Husdjur
- Husdjur ej välkomna
Ankomst/karta
- Tåg: Wörgl (ca. 20 km)
- Flyg: Innsbruck (ca. 85 km), Salzburg (ca. 100 km), München (ca. 155 km)




