Appartement Ambiento Tirol
NY!
Det finns ännu ingen recension.
| Högsta punkt: | 1 869 m |
| Lägsta punkt: | 620 m |
| Höjd skidort: | 520 m |
| Liftar totalt: | 70 |
| Kabinbanor: | 17 |
| Sittliftar: | 32 |
| Släpliftar: | 21 |
| Pister totalt: | 275 km |
|
Pister:
|
115 km |
|
Pister:
|
121 km |
|
Pister:
|
39 km |
Appartement Ambiento Tirol °°°°
Snabböversikt
Läge
Den kärleksfullt drivna lägenheten Ambiento Tirol ligger i ett lugnt läge i utkanten av Kirchbichl och erbjuder en fantastisk utsikt över bergsmassivet Wilder Kaiser. Skidområdet Wilder Kaiser - Brixental ligger bara 7 km bort. En skidbusshållplats finns bara 700 meter bort och de första shoppingmöjligheterna nås efter ca 800 meter.Bekvämligheter
Boendet förfogar över reception, Wi-Fi och kostnadsfria parkeringsplatser framför huset.Måltider
Utan måltider.Rum
-
Lägenhet 10 pers. (ca. 130 m², Wilder Kaiser), utan måltider
- Vardags-/Sovrum med dubbelutdragssoffa, tv och radio
- Kök med kylskåp, spis, mikrovågsugn, ugn, diskmaskin, kaffemaskin och vattenkokare
- 2 Sovrum med dubbelsäng och enkelsäng
- Sovrum med 2 enkelsängar
- Badrum med badkar, WC och hårtork
- Badrum med dusch
- Separat WC
- Terrass
- Wi-Fi
Kostnader på plats
- Kurtaxa: ca 2,50 € Per person/natt
- Keycard: 2 €
Husdjur
- Husdjur ej välkomna
För alla kostnader som ska betalas på plats gäller de angivna priserna per 2025-06-01.
Resa Kirchbichl
- Tåg: Wörgl (ca 5 km), Kufstein (ca 10 km)
- Flyg: Innsbruck (ca 75 km), Salzburg (ca 100 km), München (ca 135 km)
- Öppna ruttplaneraren i Google Maps




