Sunnseit' Appartement
NY!
Det finns ännu ingen recension.
| Högsta punkt: | 1 869 m |
| Lägsta punkt: | 620 m |
| Höjd skidort: | 703 m |
| Liftar totalt: | 81 |
| Kabinbanor: | 17 |
| Sittliftar: | 32 |
| Släpliftar: | 21 |
| rullband: | 11 |
| Pister totalt: | 275 km |
|
Pister:
|
115 km |
|
Pister:
|
121 km |
|
Pister:
|
39 km |
Sunnseit' Appartement °°°°
Snabböversikt
Läge
Det komfortabla boendet Sunnseit' Appartement ligger ca 850 m från centrala Söll i Sonnbichl-distriktet. Bergbanan "Skiwelt Söll", som ger tillgång till skidområdet, är belägen ca 2 km bort. Skidbussar stannar inom ca 120 m. Närmsta livsmedelsaffärer ligger ca 1 km bort, närmsta caféerna och restaurangerna finns på ett avstånd av 850 m.Bekvämligheter
Bekvämligheterna på detta kärleksfullt inredda boende omfattar Wi-Fi. Vintersportutrustning kan lagras i ett skid- och snowboardrum. På plats finns det parkeringsplatser - i mån av tillgång.Måltider
Utan måltider.Rum
-
Lägenhet 4 pers., utan måltider
- Vardagsrum med soffa, matområde, kokvrå och sittmöjlighet
- 2x sovrum med dubbelsäng och badrum med öppen planlösning
- Kokvrå med miniugn, diskmaskin, spis, kaffebryggare, kylskåp med frysfack, mikrovågsugn, brödrost och vattenkokare
- 2x badrum med öppen planlösning med dusch och hårtork
- Separat WC
- Balkong
- Med tv och Wi-Fi
Kostnader på plats
- Turistskatt (per person och natt: från 15 år ca. 2,50 €)
- Keycard (2 € per person och vistelse)
Vid önskemål på plats (mot avgift)
- Frukost (mot förfrågan)
För alla kostnader som ska betalas på plats gäller de angivna priserna per 2025-06-01.
Husdjur
- Husdjur är inte välkomna
Viktig information
- Boendet är inte rullstolsanpassat.
- Överskridande av maximal beläggning genom småbarn: ej möjligt
Resinformation
- Incheckning: Från 16.00
- Utcheckning: Till 10.00
Ankomst/karta
- Tåg: Hopfgarten (ca. 10 km), Wörgl (ca. 15 km), Kufstein (ca. 15 km)
- Flyg: Innsbruck (ca. 80 km), Salzburg (ca. 85 km), München (ca. 145 km)




