Wohlfühlappartement Kreischberg
NY!
Det finns ännu ingen recension.
| Högsta punkt: | 2 118 m |
| Lägsta punkt: | 868 m |
| Höjd skidort: | 864 m |
| Liftar totalt: | 11 |
| Kabinbanor: | 3 |
| Sittliftar: | 3 |
| Släpliftar: | 5 |
| Pister totalt: | 42 km |
|
Pister:
|
17 km |
|
Pister:
|
16 km |
|
Pister:
|
9 km |
Wohlfühlappartement Kreischberg °°°
Snabböversikt
Läge
Smakfullt inredda Wohlfühlappartement Kreischberg ligger ca 6 km från skidområdet Kreischberg. En skidbusshållplats finns direkt mittemot huset. Första restaurangerna och insteget till närmaste längdskidspåret nås inom några minuters gångavstånd.Bekvämligheter
Till husets allmänna bekvämligheter hör Wi-fi, frukostrum, skid- och pjäxrum, stort lekrum till barn, husegna parkeringsplatser och låsbara parkeringsplatser för cyklar och motorcyklar.Gäster har möjlighet att använda privata bastun (mot avgift).
Måltider
Utan måltider.Rum
-
Lägenhet 5 pers. (ca. 60 m²), utan måltider
- Vardags-/Sovrum med kök, bäddsoffa och sitthörn
- Kök med kylskåp, mikrovågsugn, ugn, diskmaskin, 4-plattors-spis, kaffemaskin och brödrost
- 2 Sovrum med dubbelsäng och tv
- Badrum med dusch och hårtork
- Separat WC
- Vinterträdgård
- Wi-Fi
Kostnader på plats
- Kurtaxa: ca 2,50 € Per person/natt
Vid önskemål på plats (mot avgift)
- Brödservice (mot avgift)
- Användning av privat bastu
- Barnsäng (i mån av tillgång)
- Barnstol (i mån av tillgång)
För alla kostnader som ska betalas på plats gäller de angivna priserna per 2025-06-01.
Husdjur
- Husdjur välkomna
- Mer information om hur man bäst går tillväga finns här.
Ankomst/karta
- Tåg: St. Georgen ob Murau (i orten)
- Flyg: Klagenfurt (ca. 90 km), Graz (ca. 140 km), Salzburg (ca. 150 km)




