Appartementhaus Lechblick
NY!
Det finns ännu ingen recension.
| Högsta punkt: | 2 060 m |
| Lägsta punkt: | 1 500 m |
| Höjd skidort: | 1 500 m |
| Liftar totalt: | 15 |
| Kabinbanor: | 1 |
| Sittliftar: | 12 |
| Släpliftar: | 2 |
| Pister totalt: | 62 km |
|
Pister:
|
28 km |
|
Pister:
|
22 km |
|
Pister:
|
12 km |
| Opistade nedfarter: | 9 km |
Appartementhaus Lechblick °°°.
Snabböversikt
Läge
Moderna lägenhetshuset Lechblick ligger ca 500 m från liften Dorfbahn Warth, som tar dig till skidområdet Warth-Schröcken. Warth centrum och insteget till närmaste längdskidspåret nås efter ca 500 m.Bekvämligheter
Till husets allmänna bekvämligheter hör reception, Wi-Fi, parkeringsplatser och en skidkkällare (ca 8 minuter gångväg från Berghotel Biberkopf, direkt vid dalstationen).Måltider
Utan måltider.Rum
-
Lägenhet 4 pers. (ca 30 m², Comfort, max. 2 vuxna + 2 barn), utan måltider
- Vardags-/sovrum med kokvrå, dubbebäddsoffa och tv
- Kokvrå utrustad med kylskåp, mikrovågsugn, spis, kaffemaskin och vattenkokare
- Sovrum med dubbelsäng
- Badrum med dusch och WC
- Balkong
- Wi-Fi
- Maximal beläggning: 2 vuxna och 2 barn upp till och med 17 år
Kostnader på plats
- Kurtaxa: ca 3,50 € Per person/natt
Husdjur
- Hundar välkomna (16 € per dag, utan foder, endast efter förhandsbokning)
- Mer information om hur man bäst går tillväga finns här.
För alla kostnader som ska betalas på plats gäller de angivna priserna per 2025-06-01.
Viktig information
- Bokar du liftkortet med 2 eller 3 nätter ingår ett 2,5 dagars liftkort, detta gäller från kl 11.30 på ankomstdagen, halva liftkortsdagen gäller för ankomstdagen.
Resa Warth-Schröcken
- Tåg: St. Anton am Arlberg (ca. 35 km), Bludenz (ca. 40 km)
- Flyg: Altenrhein (ca. 80 km), Innsbruck (ca. 130 km), Zürich (ca. 175 km), München (ca. 280 km)
- Öppna ruttplaneraren i Google Maps




