Apparthaus Carolin
NY!
Det finns ännu ingen recension.
| Högsta punkt: | 1 869 m |
| Lägsta punkt: | 620 m |
| Höjd skidort: | 783 m |
| Liftar totalt: | 70 |
| Kabinbanor: | 17 |
| Sittliftar: | 32 |
| Släpliftar: | 21 |
| Pister totalt: | 275 km |
|
Pister:
|
115 km |
|
Pister:
|
121 km |
|
Pister:
|
39 km |
Apparthaus Carolin °°°
Snabböversikt
Läge och inredning
Apparthaus Carolin är byggt i tyrolsk stil och har ett perfekt läge ca 100 meter från Westendorfs centrum. Till skidområdet Westendorf är det bara ca 150 meter, och till en hållplats för skidbussen och närmsta längdskidspår är det ca 50 meter.Till boendets bekvämligheter hör reception, bordtennisrum, tvättmaskin, pjäxrum och pjäxtorkar samt takterrass för att sola. Kostnadsfria parkeringsplatser finns till förfogande i mån av plats. Dessutom kan man kostnadsfritt använda ekologisk bastu, infraröd kabin och vilorum. Solarium kan bokas mot avgift.
Inredning och måltider
De komfortabelt inredda lägenheterna har vardags-/sovrum med sovmöjligheter, separat sovrum, fullutrustad kokvrå med elspis, kylskåp, i vissa fall ugn, kaffebryggare och vattenkokare, badkar eller dusch, separat WC och hårtork, Wi-Fi, tv, telefon, safe samt i vissa fall balkong. Utan måltider, på plats kan dock brödservice bokas till (mot avgift).Rum
Kostnader på plats
- Kurtaxa: ca 2,00 € Per person/natt
- Keycard: 2 €
Vid önskemål på plats (mot avgift)
- Solarium
- Användande av tvättmaskin
För alla kostnader som ska betalas på plats gäller de angivna priserna per 2025-06-01.
Husdjur
- Husdjur ej välkomna
Ankomst/karta
- Tåg: Westendorf (i orten), Brixen im Thale (ca. 5 km), Kitzbühel (ca. 20 km)
- Flyg: Innsbruck (ca. 85 km), Salzburg (ca. 135 km), München (ca. 160 km)




