Das Baderhaus
NY!
Det finns ännu ingen recension.
| Högsta punkt: | 2 000 m |
| Lägsta punkt: | 760 m |
| Höjd skidort: | 750 m |
| Liftar totalt: | 25 |
| Kabinbanor: | 9 |
| Sittliftar: | 10 |
| Släpliftar: | 6 |
| Pister totalt: | 77 km |
|
Pister:
|
30 km |
|
Pister:
|
28 km |
|
Pister:
|
19 km |
| Opistade nedfarter: | 8 km |
Das Baderhaus °°°
Snabböversikt
Läge
De kärleksfullt inredda lägenheter Das Baderhaus ligger mitt på gågatan i Zell am See. Bergbanan cityXpress nås efter ca 450 m, sjön Zeller See efter ca 150 m.Bekvämligheter
Till husets allmänna bekvämligheter hör Wi-Fi, skidrum, parkeringsplatser (i mån av tillgång) och parkeringsgarage (i mån av tillgång och eventuellt mot avgift). Dessutom finns en liten livsmedelsaffär i huset.Måltider
Utan måltider.Rum
Kostnader på plats
- Mobilitetsavgift (per person/natt: från 15 år ca 0,50 €)
- Keycard: 2 €
Vid önskemål på plats (mot avgift)
- Barnvagsuthyrning
- Massage (på förfrågan)
- Parkeringsgarage (i mån av tillgång)
Husdjur
- Husdjur ej välkomna
För alla kostnader som ska betalas på plats gäller de angivna priserna per 2025-06-01.
Viktig information
- Om du har bokat ett liftkort, ingår den från och med kl 15 på ankomstdagen.
Resinformation
- Öppna ruttplaneraren i Google Maps
Resa Zell am See
- Tåg: Zell am See ( orten)
- Flyg: Salzburg (ca. 80 km), Innsbruck (ca. 150 km), München (ca. 200 km), Klagenfurt (ca. 225 km)




