All In One Hotel Inn Lodge
NY!
Det finns ännu ingen recension.
| Högsta punkt: | 3 022 m |
| Lägsta punkt: | 1 720 m |
| Höjd skidort: | 1 720 m |
| Liftar totalt: | 28 |
| Kabinbanor: | 5 |
| Sittliftar: | 12 |
| Släpliftar: | 11 |
| Pister totalt: | 155 km |
|
Pister:
|
42 km |
|
Pister:
|
79 km |
|
Pister:
|
34 km |
| Opistade nedfarter: | 8 km |
All In One Hotel Inn Lodge °°°
Snabböversikt
Läge och inredning
All In One Hotel Inn Lodge är ett modernt hotell i urban design. Huset ligger ca 300 meter från centrum av Celerina. Till de närmsta liftarna är det endast ca 500 meter. En kostnadsfri skidbuss stannar precis vid hotellet, och vid hotellet finns också ett insteg i längdskidspåren.Till hotellets bekvämligheter hör reception, hiss och Wi-Fi samt frukostrum, bar, sällskapsrum och skidkällare. I mån av plats finns också kostnadsfria parkeringsplatser.
Måltider
I resepriset ingår dagligen frukost i bufféform.Rum
Husdjur
- Husdjur ej välkomna
För alla kostnader som ska betalas på plats gäller de angivna priserna per 2025-06-01.
Viktig information
- I resepriset ingår liftkort för skidområdet Engadin / St. Moritz. För bokning om vistelse om 2 nätter ingår 2-dagars liftkort, om 3 och 4 nätter 3-dagars liftkort, om 5 nätter 4-dagars liftkort samt vid 7 nätter 6-dagars liftkort. Uppgifterna i bokningsprocessen kan avvika från detta, av tekniska skäl. Liftkort kan ej väljas bort.
Resa Celerina
- Tåg: St. Moritz (ca. 5 km)
- Flyg: Milano (ca. 185 km), Innsbruck (ca. 180 km), Zürich (ca. 215 km), Basel (ca. 285 km)
- Öppna ruttplaneraren i Google Maps




