Apartamentos La Pleta del Soldeu
NY!
Det finns ännu ingen recension.
| Högsta punkt: | 2 640 m |
| Lägsta punkt: | 1 710 m |
| Höjd skidort: | 1 710 m |
| Liftar totalt: | 66 |
| Kabinbanor: | 6 |
| Sittliftar: | 28 |
| Släpliftar: | 32 |
| Pister totalt: | 215 km |
|
Pister:
|
100 km |
|
Pister:
|
82 km |
|
Pister:
|
33 km |
Apartamentos La Pleta del Soldeu °°°
Snabböversikt
Läge
Gemytliga Apartamentos La Pleta del Soldeu ligger ca 200 meter från centrum av Soldeu och från nedfarterna. Med den hotellegna shuttlebussen till liften tar man sig bekvämt till skidområdet (ca 1 km bort).Bekvämligheter
Till boendets bekvämligheter hör reception, hiss, Wi-Fi och internet, lekrum för barn, skidrum och parkeringsplatser/garage.Måltider
Utan måltider.Rum
För alla kostnader som ska betalas på plats gäller de angivna priserna per 2025-06-01.
Husdjur
- Husdjur ej välkomna
Viktig information
- Barn födda 2014 eller senare får ingen liftkortsvoucher. För användande av liftarna behöver de ett giltigt barnliftkort som kan köpas i liftkassan på plats.
- Seniorer från 65 år får ingen liftkortsvoucher. Seniorer i åldrarna 65–69 år kan köpa ett liftkort på plats i liftkassan för 31 € per dag, seniorer från 70 år erhåller ett liftkort på plats i liftkassan.
Ankomst/karta
- Tåg: L'Hospitalet Près l'Andorre (ca. 20 km), La Tour de Carol (ca. 35 km)
- Flyg: Toulouse (ca. 175 km), Girona (ca. 200 km), Barcelona (ca. 200 km)




