Landhaus Bürse
NY!
Det finns ännu ingen recension.
| Högsta punkt: | 3 122 m |
| Lägsta punkt: | 2 108 m |
| Höjd skidort: | 696 m |
| Liftar totalt: | 9 |
| Kabinbanor: | 2 |
| Sittliftar: | 5 |
| Släpliftar: | 2 |
| Pister totalt: | 36 km |
|
Pister:
|
6 km |
|
Pister:
|
20 km |
|
Pister:
|
10 km |
| Opistade nedfarter: | 7 km |
Landhaus Bürse °°°
Snabböversikt
Läge
Kärleksfullt inredda Landhaus Bürse ligger i Flattach centrum. En skidbusshållplats finns ca 600 m bort, glaciär-skidområdet Mölltaler nås efter ca 8 km.Bekvämligheter
Boendet förfogar över gratis Wi-Fi, ett skidrum och kostnadsfria parkeringsplatser (i mån av tillgång).Måltider
Utan måltider.Rum
Kostnader på plats
- Kurtaxa: ca 2,70 € Per person/natt
- Keycard: 5 €
Vid önskemål på plats (mot avgift)
- Bäddningsmatta för bebisar (i mån av tillgång)
För alla kostnader som ska betalas på plats gäller de angivna priserna per 2025-06-01.
Husdjur
- Husdjur ej välkomna
Ankomst/karta
- Tåg: Mallnitz (ca. 15 km), Spittal/Drau (ca. 35 km)
- Flyg: Klagenfurt (ca. 115 km), Salzburg (ca. 175 km), Innsbruck (ca. 220 km)




