Chalet Barbara
NY!
Det finns ännu ingen recension.
| Högsta punkt: | 2 872 m |
| Lägsta punkt: | 1 360 m |
| Höjd skidort: | 1 377 m |
| Liftar totalt: | 41 |
| Kabinbanor: | 7 |
| Sittliftar: | 25 |
| Släpliftar: | 9 |
| Pister totalt: | 239 km |
|
Pister:
|
47 km |
|
Pister:
|
140 km |
|
Pister:
|
52 km |
| Opistade nedfarter: | 15 km |
Chalet Barbara °°°°
Snabböversikt
Läge
Komfortabla Chalet Barbara ligger i ortsdelen Mathon, ca 4 km från Ischgls centrum, och ca 300 meter från närmsta livsmedelsbutik. Närmsta restauranger finns ca 200 meter bort. En hållplats för skidbussen finns ca 400 meter bort, och till startpunkten i skidområdet Silvretta Arena är det ca 4 km.Bekvämligheter
Till det trevliga boendets bekvämligheter hör reception, hiss, Wi-Fi, bastu med vilorum (öppet sö–to kl 16.30–19.30, med förbehåll om ändringar, se information på plats) samt skidkällare med pjäxvärmare.Per lägenhet ingår en kostnadsfri parkeringsplats (vid bokning av 6-pers-lägenhet ingår 2 parkeringsplatser).
Måltider
Utan måltider.Rum
Kostnader på plats
- Kurtaxa: ca 3,00 € Per person/natt
- Keycard: 5 €
Vid önskemål på plats (mot avgift)
- Byte av handdukar och badhanddukar: 2 € styck
- Byte av sängkläder: 5 € styck
- Lånebadrock: 15 € styck
För alla kostnader som ska betalas på plats gäller de angivna priserna per 2025-06-01.
Husdjur
- Husdjur ej välkomna
Viktig information
- Vänligen notera att den lokala turistskatten måste betalas i kontanter.
- Daglig sophämning och ventilation av rummen görs av personalen.
Ankomst/karta
- Tåg: Landeck (ca. 30 km)
- Flyg: Innsbruck (ca. 100 km), München (ca. 230 km), Zürich (ca. 235 km), Salzburg (ca. 255 km)




